Raudonos ir artimos infraraudonųjų šviesos terapija veikia jūsų kūno ląstelėse, vadinamose mitochondrijomis, esančią „jėgainę“. Turėdamos daugiau energijos, ląstelės gali efektyviau atlikti savo darbą, pavyzdžiui, taisyti odą, skatinti naujų ląstelių augimą ir odos atjauninimą. Tiksliau tariant, tam tikros ląstelės sugeria šviesos bangos ilgius ir yra skatinamos dirbti.
Raudonos šviesos terapijos įtaka odos sveikatai:
Raudonos šviesos terapijos įtaka žmogaus kūnui ir sveikatai:
Raudonos šviesos poveikis taip pat turi teigiamą poveikį:
Raudonos šviesos terapija atrodo saugi ir nesusijusi su jokiu šalutiniu poveikiu, bent jau tuo atveju, jei ji naudojama trumpai ir kaip nurodyta. Ši terapija nėra toksiška, neinvazinė ir ne tokia griežta kaip kai kurie odos gydymo būdai. Skirtingai nei vėžį sukelianti ultravioletinė (UV) šviesa iš saulės ar įdegio kabinų, RLT nenaudoja tokio tipo šviesos.
Tačiau jei produktai naudojami netinkamai – galbūt naudojami per dažnai arba ne pagal nurodymus – gali būti pažeista jūsų oda arba akys (jei neapsaugotos).
Saugiausias pasirinkimas yra kreiptis į dermatologą arba kvalifikuotą, apmokytą kosmetologą. Dermatologas gali įsitikinti, kad jūsų odos būklė yra tokia, kokia jums atrodo, ir aptarti raudonos šviesos terapijos bei kitų gydymo galimybių privalumus.
Prietaisai yra saugūs naudoti. Tik jie gali būti mažiau galingi nei stacionarūs prietaisai, naudojami gydymo įstaigose.
Jei nuspręsite įsigyti raudonos šviesos terapijos prietaisą, būtinai uždenkite akis, laikykitės visų nurodymų ir tinkamai prižiūrėkite prietaisą.
Be naudojimo medicinos įstaigose ir įsigyto įrenginio naudojimo namuose, galite pamatyti, kad RLT reklamuojamas grožio SPA ir salonuose, saunose, soliariumuose, sporto salėse ir sveikatingumo centruose. Būkite atsargūs, kas tiekia ir kur gydotės. Visada geriausia pasikonsultuoti su medicinos specialistu dėl geriausių odos būklės ar problemos gydymo būdų.
Kiti tiriami galimi medicininiai tikslai:
Internete reklamuojama daug kitų naudojimo būdų. Nėra mokslinių įrodymų, patvirtinančių raudonos šviesos terapijos naudojimą svorio metimui, vėžiui, celiulito pašalinimui ar psichinės sveikatos būklėms, tokioms kaip depresija ir sezoninis afektinis sutrikimas (SAD).
Galvojant apie raudonos šviesos terapiją reikia atsižvelgti į daugybę kintamųjų:
Raudonos šviesos terapija paprastai nėra taikomas gydymas. Prieš pradėdami gydytis, galbūt norėsite paskambinti savo sveikatos draudimo bendrovei.
Tikėtina, kad jums reikės nuolatinio gydymo. Tai nėra vienkartinis gydymas daugeliui odos ligų. Jūs turėsite matyti vieną ar tris kartus per savaitę, savaites ar net mėnesius.
Tai gali pridėti daug laiko ir didelių išlaidų.
Kiekvieno žmogaus oda yra skirtinga, todėl rezultatai gali skirtis. Be to, raudonos šviesos šaltinio bangos ilgis svyruoja. Bangos ilgis turi įtakos, kaip giliai šviesa prasiskverbia į jūsų odą. Raudonos šviesos prietaiso, naudojamo gydytojo kabinete, bangos ilgis, palyginti su jūsų namuose esančiu prietaisu, gali turėti įtakos norimam rezultatui.
Pavyzdžiui, ar soliariumas yra vieta, kur jaučiatės patogiai gavę šį gydymą, ar galbūt būtų geriau, kad pirmiausia jus apžiūrėtų ir galbūt gydytų medicinos specialistas?
Kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad patvirtintumėte diagnozę ir aptartumėte tinkamas gydymo galimybes.